Supportive Services


West University Center
4500 Ninth Avenue NE Suite 300
Seattle, WA 98105 USA

206-295-4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email:

 

Travel

International Airline

Domestic Airline

Insurance Company

Homestay

Hotel/Motel

Car Rentals

Cruises

Shipping Companies

Long Distance Phone Services

Wireless Phones

Express International Mail

Real Estate

Banks

Master Card/Visalogo The New York
Accomodations Centre

 

Beş yıllık acentamız kahvaltı dahil pansiyon, YMCA yurtları ve daireleri dışında kişiye özel ev bulunması konusunda da hizmet vermektedir. Özellikle New York olmak üzere ABD' yi ziyaret eden yabancı dil öğrencileri, stajyer, grup ve turistlere yardımcı olmaktayız. YMCA, Ten Eyck Kadın Evleri ile birçok üniversite ve dil okulunun da New York' ta temsilciliğini yapmaktayız. New York gibi şehirlerde uygun fiyata güvenli bölgelerde kalacak yer bulmak çok zor olabilir. Bunların hepsi ya Manhatan' da ya da Manhatan' a çok yakın bölgelerdedir. Uzmanlarımız sizi böylesine büyük bir şehirde çok sıkıntıya sokabilecek güvenlik, yer ve ekonomik sorunlarınızı hafifletebilirler.

 

YMCA Guest RoomSizlere kuruluşumuz New York Accomodations Centre (New York Konaklama Merkezi) tanıtmak istiyoruz. Temel olarak yabancı öğrenci ve turistlere konaklama hizmeti vermekteyiz.  Öğrenci, iş adamı, iş kadını, stajyer, tıp öğrencisi ve turistleri istedikleri gibi bölgelere yerleştiriyoruz. Ev sahibi ailelerimizin tümü New York'un içinde olup ziyaretçilerine gösterdikleri özenle seçkindirler. YMCA yurtları, oda kahvaltı, apartman daireleri gibi çok çeşitli konaklama olanaklarımız vardır. Hemen bütün oda kahvaltı ve ev konaklamalarında bir ev sahibi bulunmaktadır. Bu aileler büyük bir titizlikle uzun bir inceleme sonucunda seçilmiştir. Bu ailelerin kültürel farklılık ve değişimlere açık olmaları en çok aradığımız özelliktir. Ziyaretçiye doğru ev sahibini bulmak ve ABD'de kaldığı süreyi en iyişekilde geçirebilmesini sağlamak için her iki tarafın da geçmişlerini ve yapmaktan hoşlandığı aktiviteleri göz önünde bulunduruyoruz. Evde kalan ziyaretçinin kendine ait bir odası olup, aileyle birlikte günde iki öğün yemek- kahvaltı ve akşam yemeği- hakkı bulunmaktadır. Aileler çocuklu ya da çocuksuz karı koca ya da bekar anne ya da baba olabilirler. ABD' de aileler evli ya da bekar olablirler. Ziyaretçiler istedikleri taktirde aileyle vakit geçirebildikleri gibi özel hayatlarına saygı duyulacaktır. Evler merkez Manhatan' a otobüs ya da metroyla en fazla 45 dakika uzaklıktadır. Gerek ev ve gerekse oda kahvaltı konaklamalarında çarşaf ve havlular ev sahipleri tarafından sağlanır. Çamaşır yıkama imkanı genellikle evlerde bulunmaktadır. Evsahipleri ziyaretçilere ulaşım, seyehat ve çevre gezileri (indirimler, haritalar, aktiviteler…vs.) hakkında bilgi verebilirler. Ziyaretçiler her zaman ailenin bir parçası olarak muamele görürler.

 

Empire State BldgYMCA konaklamaları, New York' un çeşitli bölgelerinde ki tesislerinde, seçilen yere göre belirlenen fiyatlardan yapılmaktadır. Manhatan YMCA' de kalmak 28 günle sınırlıdır. Fakat Flushing YMCA' de, odaları kısıtlı olmakla birlikte, daha uzun kalmak mümkündür. Burası Manhatan' a metroyla 40 dakikalık uzaklıktadır. New York' un birçok yabancı dil okul ve koleji ile çeşitli kuruluşların konaklamalarını sağlamaktayız. New York dışında birçok şehirde yine çok seçkin bir konaklama ağına sahibiz. Ziyaretçinin ihtiyacı olduğu taktirde, bu şehilere bağlantı ve  transfer yapma imkanımız vardır. Okul, acenta ve öğrencilere New York ziyaretlerinde yardımcı olmak hizmet amacımızdır.

 

Fiyatlar ve Ödeme Şekillerri:

 

Ev konaklama standart fiyatlarımız: (Manhattan' a 45 dakika veya daha kısa mesafede) Yüksek kira ücretlerinden dolayı Manhattan'da ev kiralama imkanı bulunmamaktadır. Fakat oda kahaltı ve apartman dairesi vardır. Evde konaklama kişi başına haftalık 230 ABD Doları ya da aylık 920 ABD Dolarıdır. (Özel oda, dolap, şifonyer, ortak banyo, kahvaltı ve aileyle akşam yemeği, çamaşır yıkama olanağı) En az bir ay kalınması tavsiye edilir.

 

NY houseYukardaki fiyatlara lütfen kişi başı 200 ABD Doları geri ödemesi olmayan kayıt fiyatını da ekleyin.

Havaalanı transferi 100 ABD Doları, para transferi 25 ABD Doları. 14 günden daha az sürede yapılan her iptal için 200 ABD Doları iptal ücreti. Bize başvuran her öğrenciye mutlaka konaklama imkanı sağlanır. Hiçbir başvuru geri çevrilmez.

 

Kredi kartı ödemesi bu zamanda mümkün değil. Ödemeler geliş tarihinden en az 3 hafta önce banka transferi yoluyla yapılmalıdır. Havale fişinizi adınızla birlikte fakslamayı lütfen unutmayın. (Faks no: 718-948 3535) Havale fakslandıktan sonra konaklama bilgileriniz size gönderilecektir.

 

Bütün ev ücretleri varışınızdan 3 hafta önce tamamlanmalıdır. Ekteki başvuru formlarını kişi başına bir olmak üzere doldurunuz.

 

Oda kahvaltı ücretleri:

 

Geceliği 90 ile 200 ABD Doları arasında bölgeye göre değişmektedir. (Oda kahvaltılar Manhattan' dadır.) Bütün oda kahvaltıların yer ve dekorasyonu yüksek seviyededir. Çoğunlukla özel banyolu, kapıcı servisi ve şehir manzarası vardır. New York gecelik otel fiyatları en az 250 ABD Dolarıdır.  (250-800 ABD Doları arası) Bizim oda kahvaltı fiyatlarımız aynı bölgede bulunan diğer otellerle karşılaştırılınca oldukça mantıklıdır.

NY apartments 

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adres ve telefonlardan istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Size her zaman yardımcı olmaya hazırız. Misafirlerimizin gezilerini başarılı ve eğlenceli geçirmleri en büyük hedefimizdir. Kuruluşumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 

Telefon: (718) 227 - 7143

Faks: (718) 948 - 3535

e-posta: Nyhomestay@aol.com

Application Online

 

Saygılarımızla,

Mr. Lou Orlando, Başkan

The New York Accomodations Centre

DalilUSA Menu

About Us

U.S. Education
Requirements
Cultures

Immigration

Choosing And Enrolling

School Classifieds
School Features

Forms And Applications
On-line Advisor

Ask An Online Attorney

Key Contacts
Internet Resources
Supportive Services

U.S. Participants Site

 

DalilUSA.com Home
Copyright © 2016 DalilUSA.com, a Division of Middle East International Services. All Rights Reserved.
Use of this Site Signifies Your Agreement to our Privacy Statement

West University Center 4500 Ninth Avenue NE Suite 300 Seattle, WA 98105 USA
206.295.4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email: