EWU ELI Arabic Text


West University Center
4500 Ninth Avenue NE Suite 300
Seattle, WA 98105 USA

206-295-4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email:

 

[DOĞU VAŞİNGTON ÜNİVERSİTESİ]

İNGİLİZ DİLİ ENSTİTÜSÜ

 

Doğu Waşington Üniversitesi, İngiliz Dili Enstitüsü’ne hoş geldiniz. Sizi mükemmel programımıza davet etmekten onur duyuyoruz. İDE, CEA tarafından resmen tanınmış ilk üç okuldan birisidir. UCIEP ve AAIEP’nin örgütlerinin de bir üyesi olarak İngiliz dili eğitimi alanında daha yüksek standartlara ulaşmaya çalışıyoruz.

 


DOĞU VAŞİNGTON ÜNİVERSİTESİGelin İç Kuzeybatının güzellikleri içersindeki DVܒde bize katılıp diplomanızı alın yada harika bir kültürel eğitim tecrübesi yaşayın. İDE’de geziler ve kültürel aktiviteler için uluslararası öğrenciler ile DVÜ öğrencilerini eşleştiren özel bir programımız (Uluslararası Akran Danışmanlar) var. Kültürel Danışmanlarımız da her daim yardımcı olmaya hazırdırlar.

İngiliz Dili Enstitüsü’nde görev tanımımız üç ana maddeden oluşur: Öğrencilere, enstitüye ve mesleğimize olan sorumluluklarımız. İDE, programımıza dahil olmayı kabul etmiş yetkin ögrencileri yüksek eğitime dahil etmeyi kendisine görev edinmiştir. Enstitümüz bu öğrencilerin Amerikan hayatına uyum sağlamalarında ve kendi akademik ve kültürel amaçlarını gerçekleştirmelerinde yardımcı olacaktır. Bu ögrencileri hazırlarkenki amacımız, Doğu Vaşington Üniversitesi’nin “uluslararası eğitimi ve farklı kültürleri barındıran kampüs yaşantısını desteklemek” olarak tanımlanmış uluslararası görevini yerine getirmektir. Son olarak, İDE dil eğitimi için ideal ortamı yaratmak adına öğretmenler ve öğrenciler arasında olumlu iletişim kanallarını açık tutmayı temel mesleki görevi kabul eder.

Profesyonel bir eğitim görmüş eğitim kadromuz ve personelimiz İngiliz Dili Enstitüsü’ndeki öğrencilere, iş adamlarına ve diğer özel gruplara en ideal öğrenim ortamını yaratabilmek için en çağdaş ve etkin pedagojik metotlar ile teknolojiyi bir araya getirmiştir.

Programımıza gelen öğrenciler güvenli ve dostane bir ortamda çalışıp ögrenim görürler. Bir İngiliz Dili programı arıyorsanız, bizim programımızı değerlendirmenizi ümit ediyoruz.

İngiliz Dili Enstitüsü kendini bu işe adamış öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir topluluktur. İDE yüksek vasıflı dil eğitimi ile bilinir. Derste İngilizcenin aktif kullanımı teşvik edilirken, öğretmenler çeşitli çağdaş metotlar ve teknikler kullanırlar. Öğretmenler ayrıca ders dışında da danışma ve bireysel yardım için hazırdırlar. Biz öğrencilerimizi daha ileri akademik çalışmalar ve mesleki alanlar için hazırlarız. Ayrıca, İDE öğrencileri Amerikan kültürünü doğrudan doğruya tecrübe etmiş olurlar.

DOĞU VAŞİNGTON ÜNİVERSİTESİBuraya gelerek dünyayı kampüsümüze getirmiş ve burada, DVܒde, uluslararası bir canlılığın yaratılmasına yardımcı olmuş olacaksınız. Sizin kültürünüz hakkında daha fazla şeyler öğrenmeyi dört gözle beklerken burada geçireceğiniz zamanı Amerikan hayatı ve kültürü hakkında öğrenebileceğiniz kadar çok şeyi öğrenmek için harcayacağınızı ümit ediyoruz. Bu şekilde küresel bir toplum yaratma adına biz de elimizden geleni yapmış olacağız.

Dilbilimsel ve kültürel açıdan uluslararası öğrencilerimize daha iyi destek verebilmek için, İDE kampüsteki diğer bölümler ile ortak bir çalışma içersindedir. MBA hazırlık programı bu tip desteğin en iyi örneklerinden birisidir. İDE öğretmenleri iş kurma derslerine öğrencilerle birlikte giderler. İDE derslerinin içeriği işletme dersleridir. İDE öğretmenleri işletme terimleri, vaka analizleri, muhasebe problemleri ve derslerin gerektirdiği diğer konularda öğrencilerini yönlendirirler. Bu yolla, ögrenciler MBA yılına geçmek ve başarılı olmak için gerekli desteği görürler.

İngiliz Dili Enstitüsü yüksek kaliteyi bulacağınız bir yerdir. Commission on English Language Accreditation (CEA) üyesi olan ilk üç okuldan birisidir. İDE ayrıca University and College Intensive English Programs (UCIEP) ortaklığı üyesi ve American Association of Intensive English Programs (AAIEP) üyesidir. Ancak en yüksek mesleki standartlara erişen programlar bu organizasyonların üyesi olabilmektedirler.

 

İDE’nin programı beş seviyeden oluşur. İleri seviyedeki (beşinci seviye) dersler kredilidir. Ayrıca, öğrencilerin uluslararası üniversitelerden iki yıla kadar kredi transfer etmeleri mümkündür.

İngiliz Dili Enstitüsü beş seviyeden oluşur:

1. Seviye: Başlangıç
2. Seviye: İleri başlangıç
3. Seviye: Orta
4. Seviye: İleri orta
5. Seviye: İleri

Temel Dersler:

Konuşma/Dinleme,
Okuma/Yazma/Dil Bilgisi

Yardımcı Dersler:

Kelime İşlem,
İnternet Kullanımı

İleri Seviye Dersler:
Bu derslerin hepsinden kredi alınabilir.

Akademik Amaçlı Yazma,
Akademik Amaçlı Okuma,
Araştırma Yazısı ve Üniversite Semineri

 Seçmeli Dersler

Telaffuz Atölyesi ve
İleri Dil Bilgisi

DOĞU VAŞİNGTON ÜNİVERSİTESİİDE’ye kabul edilmek için TOEFL puanı aranmaz. DVÜ beşinci seviyeyi başarı ile bitirmiş her kabul edilebilir İDE öğrencisini TOEFL puanına gerek olmadan kabul eder.

Öğrenciler Uluslararası Akran Danışmanları (UAD) ile eğlenceye de vakit ayırabilirler. UADlar küçük gruplar halindeki İDE öğrencileri ile sohbet için eşleştirilmiş Amerikan üniversitesi öğrencileridir. Ayrıca öğrencilerin çeşitli eğlenceli aktiviteler ve gezilerle Amerikan hayatına alışmasına yardım ederler.

İngiliz Dil Enstitüsü, öğrencilerini bir Amerikan üniversitesine girmeden önce hazırlar. Özellikle üzerinde durduğumuz konular derslerde not tutma, grup çalışmalarında konuşma, sunum yapma, akademik metinleri okuma ve araştırma yazıları yazmadır. Bu yetenekler Amerikan üniversitelerinde başarının anahtarıdır.

Doğu Vaşington Üniversitesine kabul edilebilir olan İngiliz Dili Enstitüsü öğrencileri, İngiliz Dili Enstitüsü’nün yükümlülüklerini bitirdikten sonra doğrudan, üniversitede lisans derslerine kayıt yaptırabilirler. Daha fazla bilgi için üniversitenin International Student Services Admissions internet sayfasına bakınız.

Enstitüyü bitiren bir çok öğrenci daha sonra Doğu Vaşington Üniversitesi’nde lisans eğitimlerine devam etmektedirler: Bu ögrenciler için TOEFL puanı gerekli değildir. Diğer öğrenciler ise ya Amerika Birleşik Devletleri’nde başka üniversitelere transfer olmakta yada İngilizce yeteneklerini geliştirmiş olarak kendi ülkelerine dönmektedirler. İngiliz Dili Enstitüsü Akademik Danışmanı, Doğu Vaşington Üniversitesi yada diğer üniversitelere kayıt konusunda öğrencilere yardımcı olacaktır.

 

Çağdaş Diller Öğrenim Merkezi

Dil Eğitimi için Yüksek Teknolojiye Sahip bir Tesis

 

 

 

DOĞU VAŞİNGTON ÜNİVERSİTESİDil laboratuarımız özellikle dil eğitimi için tasarlanmıştır. Tasarım aşamasında, başka dil laboratuarlarını gezip fikir edindik. Bu fikirler laboratuarımızın öğrencilerimize en iyi hizmeti verebilecek şekilde tasarlanması için kullanıldı. Şu anda bu laboratuar çevredeki okullara ilham kaynağı oluyor. Öğrencilerimizin mevcut son teknolojiden yararlanabilmeleri için bilgisayarlarımızı ve diğer donanımı her sene yeniliyoruz.

Bilgisayar laboratuarı öğrencilerin kullanımı için 32 bilgisayara sahiptir. Pazartesiden cumaya gündüzleri ve haftanın dört günü akşamları saat 19:00’a kadar açıktır. Ders ve bağımsız çalışmalar için öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Bilgisayarlar bir çok dili desteklediğinden ögrenciler ülkelerindeki ailelerine ve arkadaşlarına e-posta gönderebilirler.

Öğrencilerimiz, etkileşimli ESL cd’leri, kaset teypler ve videolar dahil olmak üzere çeşitli ESL teçhizatından bilgisayar laboratuarında yararlanabilirler. Internet ortamındaki başka ESL kaynaklarına da laboratuardan erişebilirler. Her bilgisayar ünitesi öğrencilerin ses kaydı yapabilmesi yada dinleyebilmesi için kaset teyplere sahiptir. Ses tabanlı kaynaklarımızın büyük bir kısmı dijital hale getirilip internet sunucularımızdan kullanıma açılmıştır.

Laboratuar ayrıca İDE tarafından bilgisayar yetenekleri dersinin de verildiği mekandır. Bu derslerde üzerinde durulan temel konu yazma, kelime işlem, sunum yapma, e-posta ve internet gibi yazılım yetenekleridir. Bu yetenekler İDE’nin programını bitirdikten sonra çalışmalarına devam etmek isteyen öğrenciler için çok önemlidir. Her bilgisayar ünitesi bu eğitim için gerekli tüm yazılımlara sahiptir. Bunların yanı sıra, öğretmenin bilgisayarına bağlı bir projektör vasıtasıyla öğrenciler öğretmeni kolaylıkla takip edebilmektedirler. Öğrenciler kendi sunumlarında bu bilgisayarı kullanırlar.

 

İDE Programının Tahmini Maliyeti

İDE Program Tarihleri ve Ücretler

 

 

 

 

Eğitim

*Tahmini

Diğer

 

 

Dönem

Yıl

Başlangıç

Bitiş

Ücretleri

Ücretler

 

 

Yaz

2006

26 Haziran

18 Ağustos

$2,500.00

$250.00

 

 

Sonbahar

2006

19 Eylül

8 Aralık

$2,800.00

$250.00

 

 

Kış

2007

8 Ocak

23 Mart

$2,800.00

$250.00

 

 

İlkbahar

2007

2 Nisan

15 Haziran

$2,800.00

$250.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Diğer ücretler: Bilgisayar ve dil labarotuarları, temel sağlık sigortası, ders kitapları ve malzemelerine bağlı tahmini ücretler.

Not: Bu ücretler tahminidir ve değişebilirler.


Uluslararası Öğrenciler için MBA Hazırlık Programı Tahmini Maliyeti:
İngilizce Yetenekleri Destek (İYD) Programı
2006-2007 Akademik Yılı

Term

DVÜ Vakfı
Dersleri (lisans seviyesi
harç oranları)

Eğitim Ücretleri
İYD Dersleri

*Tahmini
Diğer
Ücretler

Sonbahar, Kış, İlkbahar

$3,551.20 (dönem başına)

$1,500.00

$250.00

Yaz

$1,019.20

$1,500.00

$250.00

*Diğer ücretler: Bilgisayar ve dil labarotuarları, temel sağlık sigortası, ders kitapları ve malzemelerine bağlı tahmini ücretler.

Not: Bu ücretler tahminidir ve değişebilirler.


Lisansüstü Hazırlık Programı için Tahmini Maliyet
2006-2007 Akademik Yılı

Sonbahar, Kış, İlkbahar

DVÜ Dersleri
(lisans seviyesi
harç oranları)

Eğitim Ücretleri
İDE Dersleri

*Tahmini
Diğer
Ücretler

  Birinci Dönem

$3,551.20

$1,500.00

$250.00

  İkinci Dönem

$3,551.20

$1,500.00

$250.00

Yaz

$127.40 kredi başına

$1,500.00

$250.00

*Diğer ücretler: Bilgisayar ve dil labarotuarları, temel sağlık sigortası, ders kitapları ve malzemelerine bağlı tahmini ücretler.

Not: Bu ücretler tahminidir ve değişebilirler.


Barınma ve Yiyecek Ücretleri

 

Bir Dönemlik
(Taban Yemek) Plan

Çok Dönemli
(Taban Yemek) Plan

 

 Dönem

Yıl

Çift Kişilik
Oda

Tek Kişilik
Oda

Çift Kişilik
Oda

Tek Kişilik
Oda

Yaz

2006

$1,328.00

$1,728.00

$1,328.00

$1,728.00

Sonbahar

2006

$2,056.00

$2,456.00

$1,738.00

$2,138.00

Kış

2007

$2,016.00

$2,416.00

$1,698.00

$2,098.00

İlkbahar

2007

$1,972.00

$2,372.00

$1,654.00

$2,054.00

Oda ve Barınma oranlarına telekomünikasyon ve aktivite ücretleri dahildir.

Bir Dönemlik Plan: Öğrenci sadece dönemlik olarak kampüste yaşamayı taahhüt eder.
Çok Dönemli Plan: Öğrenci en iki birbirini takip eden dönem kampüste yaşamayı tahhüt eder. (Sonbahar ve Kış YADA Kış ve İlkbahar).

Taban Yemek Planı: Haftada 10-12 öğün yemek sağlanır.
Standart Yemek Planı: Haftada 12-14 öğün yemek sağlanır.

İLETİŞİM:

English Language Institute
Eastern Washington University
350 Patterson Hall Cheney, WA
99004-2429 USA

 

English language Institute website: http://eli.ewu.edu/

ELI e-mail: mhenderson@mail.ewu.edu

Application on-line http://eli.ewu.edu/classes/appfrm.html

 

Eastern Washington University website: http://www.ewu.edu/

Local Attractions: http://www.ewu.edu/x4623.xml

DalilUSA Menu

About Us

U.S. Education
Requirements
Cultures

Immigration

Choosing And Enrolling

School Classifieds
School Features

Forms And Applications
On-line Advisor

Ask An Online Attorney

Key Contacts
Internet Resources
Supportive Services

U.S. Participants Site


EWU ELI Arabic Text

DalilUSA.com Home
Copyright © 2016 DalilUSA.com, a Division of Middle East International Services. All Rights Reserved.
Use of this Site Signifies Your Agreement to our Privacy Statement

West University Center 4500 Ninth Avenue NE Suite 300 Seattle, WA 98105 USA
206.295.4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email: